Sdílet na Facebooku

Jezero Korission

Korission je velmi zajímavé jezero v jihozápadní části ostrova. Nachází se asi 20 kilometrů vzdušnou čarou od hlavního město Kerkyry. S délkou 5.3 kilometry a šířkou 1.6 km je Korissionské jezero největší na ostrově. Krajina jižního Korfu už je poměrně rovinatá a navíc se jezero nachází blízko pobřeží od kterého v nejužším místě dělí pouhých 100 metrů. V tomto místě je také jezero s mořem propojeno úzkým kanálem.

Jezero je také poměrně mělké a proto se zde velmi daří zejména ptákům (hlavně těm brodivým). Unikátní je ale i okolní příroda se spoustou unikátních rostlinných druhů. Zajímavá je i krajina, která má místy charakter až poušti s písčitými dunami a to zejména na úzkém pásu země mezi jezerem a mořem.

Právě zde se také nacházejí vyhlášené písčité pláže. V severní části přecházející v pláž Chalikounas a na jihu v polopoušť a pláž Issos. Právě na jih od jezera se nachází i oblíbené a rušné turistické letovisko Agios Georgios. Co se týká přírody, tak jezero Korission patří k tomu nejzajímavějšímu na Korfu.

Panorama jezera a jeho okolí (+ kliknutím zvětšíte)

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.