Jezero Korission

Korission je velmi zajímavé jezero v jihozápadní části ostrova. Nachází se asi 20 kilometrů vzdušnou čarou od hlavního město Kerkyry. S délkou 5.3 kilometry a šířkou 1.6 km je Korissionské jezero největší na ostrově. Krajina jižního Korfu už je poměrně rovinatá a navíc se jezero nachází blízko pobřeží od kterého v nejužším místě dělí pouhých 100 metrů. V tomto místě je také jezero s mořem propojeno úzkým kanálem.

Jezero je také poměrně mělké a proto se zde velmi daří zejména ptákům (hlavně těm brodivým). Unikátní je ale i okolní příroda se spoustou unikátních rostlinných druhů. Zajímavá je i krajina, která má místy charakter až poušti s písčitými dunami a to zejména na úzkém pásu země mezi jezerem a mořem.

Pokračování článku »

Palea Perithia tajuplné místo

Vesnice Palea Perithia skrývá už v názvu něco tajemného. Jedná se totiž o opuštěnou benátskou vesnici, ležící vysoko v horách v nadmořské výše 650 m.n.m., hned pod nejvyšší horou ostrova Pantokrátor (906 m.n.m). Většina domů zde pochází z 15. až 17. století a od té doby se téměř nijak nezměnili s výjimkou toho, jak se na nich podepsal čas. Místní obyvatelé totiž po druhé světové válce neměli peníze na údržbu a tak se raději přestěhovali dolů k moři, kde si založili novou obec Nea Perithia.

Pokračování článku »

Výlet na mys Asprokavos

Mys Asprokavos je nejjižnějším bodem Korfu. Nachází se přibližně 4km od letoviska Kavos o kterém už jsme také něco psali. Co se týká dopravy sem, tak zde vede jen prašná cesta. Nicméně návštěva tohoto místa za to opravdu stojí a dají se zde pořídit nádherné fotky. Magičnost celému místu dodává opuštěný klášter, který sice není v moc dobrém stavu a jeho návštěvy se nedoporučují, nicméně na obrázcích vypadá pěkně. I výhled do krajiny stojí za to, ze zdejších až 150 metrů vysokých skal je vidět další Jónský ostrov – Paxos a navíc krásná řecká pevnina.


Pokračování článku »