Korfu ostrov zeleně

Všechny cestovatele a návštěvníky těchto stránek vítáme! Právě jste zavítali na web věnovaný Jónskému ostrovu – Korfu patřícímu Řecku. Korfu je nejsevernějším z Jónských ostrovů, ležící ve stejnojmenném moři při pobřeží Řecka a Albánie. Korfu naopak není s plochou 600 kilometrů čtverečních nikterak velký ostrov, ale naleznete na něm nespočet zajímavostí a krás. S tím také úzce souvisí přezdívka „věčně zelený ostrov“, a skutečně celé Korfu má dostatek zeleně po celý rok. Co neroste v přírodě, pak nahrazují miliony olivovníků, které jsou vysázeny po celém ostrově.

Tyto stránky jsou tady hlavně proto, aby vás informovali a seznámili s krásami Korfu a to jak pokud jste zdatný cestovatel, tak pokud se na Korfu vydáváte poprvé na dovolenou. Chceme přinášet informace ze zajímavých míst, o městech, památkách, historii, zdejší přírodě, plážích, ale i ryze praktické informace o ubytování, dopravě, cenách v obchodech, dostupnosti služeb nebo třeba aktuální a dlouhodobé předpovědi počasí a samozřejmě i spoustu dalšího. Doufáme, že vám tyto informace budou hodit a třeba také přispějete svojí troškou do obsahu těchto stránek.

Za redakci těchto stránek vám přejeme příjemnou nejenom příjemnou virtuální návštěvu těchto stránek, ale následně i tu skutečnou dovolenou na věčně zeleném ostrově – Korfu.