Letovisko Glyfada

Gylfada je malé turistické letovisko na západní pobřeží ostrova Korfu. Nachází se da facto přesně na druhé straně naproti hlavnímu městu Kerkyře, která je odtud vzdálena asi 10 kilometrů vzdušnou čarou. Glyfada je skutečně malá obec a administrativně patří do okresu Parelioi, ve kterém žije kolem 7.000 tisíc stálých obyvatel. Počet stálých obyvatel samotné Glyfady pak bude v maximálně desítkách lidí.

Pokračování článku »

Pelekas

Pelekas (řecky: Πέλεκας) je malá vnitrozemská vesnice v západní části ostrova Korfu. Je součástí městského jednotky Parelioi. Trvale zde žije 827 obyvatel. Pelekas se nachází jen kousek od hlavního města ostrova – Kerkyry a to asi kolem 10 kilometrů. Ještě blíže je pak moře a to v podstatě na dohled. Vzdušnou čarou je to asi 1 kilometr. Tato část ostrova je ale poměrně hornatá a kopcovitá, takže se cesta k vodě přeci jen protáhne.

Pokračování článku »

Lefkimmi

Lefkimmi je na poměry Korfu větší vnitrozemské městečko, ve kterém trvale žije 3.517 obyvatel (pokud počítáme i okolí vesničky tak 6.704 obyvatel). Pojem vnitrozemské má samozřejmě trochu nadnesený význam, protože moře je odtud vzdálené jenom necelé 3 kilometry. Město je administrativním centrem jižní části ostrova. Dokonce i nejjižnější bod Korfu nese jméno Mys Lefkimmi.

Pokračování článku »

Moraitika

Moraitika je malá pobřežní vesnice s cca 600 stálými obyvately v okrese Meliteieis. Obec se nachází na jihu Korfu cca 20 kilometrů od hlavního města ostrova Kerkyry. Vesnicí protéká malá říčka, která je na svých posledních tři-sta metrech před ústím do moře dost široká, aby její pravý břeh mohl sloužit jako přístav pro menší lodě.

Pokračování článku »

Acharavi na severu Korfu

Acharavi (řecky: Αχαράβη) je malá osada na samém severním pobřeží ostrova Korfu. Trvale zde žije kolem 700 obyvatel. Hlavní město ostrova Kerkyra je odtud vzdáleno 23 kilometrů vzdušnou čarou směrem na jih. Obec je velmi roztahaná a to v délce kolem 4 kilometrů podél pobřeží. Obec se nachází v dlouhé otevřené zátoce Rodas. Je odtud také krásný výhled na albánské pobřeží.

Velkou zajímavostí je, že zde byla osada již v době antiky. Jmenovala se Hebe, bohužel ale byla zničena již v roce 32 př.n.l římským císařem Octavianem. Nové Acharavi tak hned několikrát změnilo svojí podobu, svého původního významu už ale nedosáhlo.

Pokračování článku »

« Starší články