Sdílet na Facebooku

Sidarí a kanál lásky

Sidárí je město ležící na samotném severním vrcholu ostrova. Celá osada sama o sobě moc zajímavá není, možná až na úzkou hlavní třídu se spoustou krámků, která má svojí atmosféru. Na ní také bezprostředně navazují další menší vesničky jako Mega Ydri, Livadi a Esperii, které se táhnou kilometry do vnitrozemí. To co je na Sidarí skutečně to krásné a díky čemuž se město dostalo na nejednu brožuru o Korfu, jsou nádherné pískovcové útvary. Jedná se o opravdu zajímavé skály a nejhezčí jsou ty přímo na pobřeží opracované za tisíciletí mořem.

Mezi nejznámější skulptury patří Kanál lásky (Canal d´Amour). Jedná se o opravdu unikátní přírodní dílo, které tvoří dvě velmi úzké a dlouhé zátoky obklopující jeden velký pískovcoví poloostrov. Hladké hluboké stěny působí s průzračnou vodou a pískem na koncích opravdu magicky. Navíc se všude v okolí nachází další zajímavé útvary, jako různé mosty a jeskyně. Světlo se nádherně odráží přímo na zdejší hladké stěny a tak ještě více vynikne téměř duhová mozaika jednotlivých geologických vrstev.

Legenda navíc praví, že pokud zamilovaná dvojice proplave Kanálem lásky, tak zde tak utuží svůj vztah, tak že spolu zůstane už napořád. To by mělo platit i pro samotné dívky, které se sem vydají a proplavou kanál časně z rána při myšlence právě na svého milého. Tato legenda, ale ostře kontrastuje s tabulkou, která plavání kanálem zakazuje. Na to ale turisté moc nehledí a stejně jím proplavávají nebo skákají ze skal.

Bohužel podle toho občas také měkké pískovcové útvary vypadají a místy už jsou od člověka hodně zničené. S tím také souvisí to, že o turisty zde opravdu zájem nemají a tak je zde prakticky neustále narváno. I v těch nejmenších romantických soutěskách mezi skalami, které by tak byly ideální pro mladý zamilovaný páreček se tísní hlava na hlavě 50 lidí po celý den. I přesto si i vy Sidarí rozhodně nenechte ujít.

 

Na této mapce si pak můžete najít umístění Sidarí rámci celého Korfu. Poloha města je zakraslena červeným kříkem, jako na pirátské mapě.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.