Sdílet na Facebooku

Pelekas

Pelekas (řecky: Πέλεκας) je malá vnitrozemská vesnice v západní části ostrova Korfu. Je součástí městského jednotky Parelioi. Trvale zde žije 827 obyvatel. Pelekas se nachází jen kousek od hlavního města ostrova – Kerkyry a to asi kolem 10 kilometrů. Ještě blíže je pak moře a to v podstatě na dohled. Vzdušnou čarou je to asi 1 kilometr. Tato část ostrova je ale poměrně hornatá a kopcovitá, takže se cesta k vodě přeci jen protáhne.

Administrativně spadají pod Pelekas i další miniaturní obce jako Agios Onoufrios, Avramis, Glyfada, Kokkinogeia a Plakoto. Nejbližšími letovisky jsou Glyfada a Kontogialos.

  

Pelekas je krásná obec. Domy jsou zde namačkány hezky na sebe. Úzké uličky se klikatí jak se jim zachce a je radost se mezi nimi proplétat.

Malý kousek nad obcí Pelekas se nachází zajímavá vyhlídka. Jmenuje se „Císařský trůn” a je to vyhlídka ve tvaru podkovy umístěná na skále na nejvyšším bodu. Je odtud opravdu nádherný výhled jak na moře, tak i na velkou část vnitrozemí středního Korfu. Takže pokud zavítáte do Pelekas byť jen na chvíli, tak si nenechte tuto vyhlídku rozhodně ujít.

Více o obci Pelekas se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.pelekas.com.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.