Sdílet na Facebooku

Moraitika

Moraitika je malá pobřežní vesnice s cca 600 stálými obyvately v okrese Meliteieis. Obec se nachází na jihu Korfu cca 20 kilometrů od hlavního města ostrova Kerkyry. Vesnicí protéká malá říčka, která je na svých posledních tři-sta metrech před ústím do moře dost široká, aby její pravý břeh mohl sloužit jako přístav pro menší lodě.

Moratika je hodně roztříštěná a nesourodá obec. Většina uliček se klikatí jak se jim zachce a kolem najdeme domy všech druhů. Jediný řád je možné vypozorovat snad jenom u hlavní silnice, která je důležitým centrem obce. Ta se netáhne přímo po pobřeží, ale cca půl kilometru ve vnitrozemí. Kolem jsou rozmístěny obchůdky, restaurace, ale i největší koncentrace obyčejných domů.

  

Směrem k pobřeží bylo postaveno hned několik velkých případně středních hotelů. Ty mají svoje bazény i parčíky, takže působí mnohem uhlazeněji, než část města u silnice. A sem tam mezi tím vším se nachází občas bungalovy nebo soukromé vilky.

Co se týká pláží, tak ty se nacházejí po celé délce města, velká část je ale rozebrána mezi hotely a obsazena jejich slunečníky a lehátky. Důvod to má jednoduchý, pláž je zde poměrně úzká a tak zde není moc prostoru. Jinak je pláž z většiny písčitá a jen částečně oblázková.

  

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.