Sdílet na Facebooku

Letovisko Glyfada

Gylfada je malé turistické letovisko na západní pobřeží ostrova Korfu. Nachází se da facto přesně na druhé straně naproti hlavnímu městu Kerkyře, která je odtud vzdálena asi 10 kilometrů vzdušnou čarou. Glyfada je skutečně malá obec a administrativně patří do okresu Parelioi, ve kterém žije kolem 7.000 tisíc stálých obyvatel. Počet stálých obyvatel samotné Glyfady pak bude v maximálně desítkách lidí.

Glyfada se nachází v krásném místě. Je obklopená strmými skalami porostlými spoustou zeleně. Jedinou přístupovou cestou je silnice klikatící se přes vnitrozemí. Přístav letovisko žádný nemá.

  

Domy v Glyfadě se pak nacházejí v poměrně strmém kopci. Většina je tak soustředěna kolem dvou hlavních ulic nejblíže k moři. Na severu obce se nacházejí samostatné apartmány zatímco na jihu jsou zase velké hotely.

Největší hotely v obci jsou Corfu Glyfada Menigos Resort a lti Louis Grand Hotel.

Pláž je přímo pod obcí. Má jemný zlatavý písek a je dlouhá kolem 1 kilometru a je také poměrně široká. Jižní část pláže je sevřena strmými skalami a tak je koupání zde opravdu zážitkem. Velkou část pláže mají samozřejmě zabrané hotely svými lehátky.

  

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.