Sdílet na Facebooku

Kerkyra hlavní město Korfu

Kerkyra je hlavním a největším městem celého Korfu, samotní Řekové dokonce celý ostrov neoznačují jako Korfu ale právě jako Kerkyru. Město se nachází na výběžku zhruba uprostřed východní části ostrova. Podle sčítání z roku 2001 má téměř 40 tisíc stálých obyvatel. V létě ale tento počet mnohonásobně roste. Kerkyra je nejenom důležitým přestupním místem pro trajekty a letadla, ale i cílovým místem. Historické jádro města totiž bylo roku 2007 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Co se samotného vzniku města týká, tak se traduje, že Kerkyra vznikla zhruba v 6. století našeho letopočtu, kdy bylo zničeno původní hlavní město ostrova. Na větší rozvoj si město ale počkalo až do 15. století. V té době začalo město nabývat na obchodním významu a tak zde byly postaveny hradby a krátce po sobě dvě mohutné pevnosti – Stará a Nová. Ty můžete navštívit dodnes. Určitě si také nenechte ujít starou část města. Náměstí je skutečně monumentální a výstavní a hezky kontrastuje s okolními úzkými uličkami.

Kerkyra má vlastní letiště, velký přístav i pravidelné autobusové spojení se zbytkem Korfu.

Typická úzká ulička ve Starém centru Kerkyry.

Jedno z dalších krásných zákoutí Korfu.

 

Na této mapce si můžete najít umístění Kerkyry v rámci celého Korfu. Poloha města je zakraslena červeným kříkem, jako na pirátské mapě.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.