Sdílet na Facebooku

Kalámi bratří Durellů

Kalámi je opravdu malinkaté, ale velmi pěkné městečko. Nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova. Hlavní atrakcí jsou pochopitelně zdejší nádherné pláže, přičemž ta nejhezčí se nachází přímo v samotném městě v nádherné stejnojmenné zátoce. Kromě toho je město pověstné tím, že se zde nachází dům bratří Durellů, kteří na tomto místě žili v letech 1935-1939. Bratři Durellové byly angličtí spisovatelé proslulý svým suchým anglickým humorem. Právě oni zde zanechali nesmazatelnou stopu a jsou jedním z důvodů, proč se Korfu stalo tak populární mezi turisty z Velké Británie.

Jejich dům je přitom vidět už z dálky, jedná se o nádhernou sněhobílou stavbu s malým přístavem a pláží hned vedle. Z protějšího svahu a silnice je velmi dobře vidět, toto místo poznáte také podle velkého množství turistů, kteří zde stojí a vše fotografují. Jestli je pak něco na Kalámi zajímavé, tak je to až neuvěřitelná koncentrace bazénů, který tu má skutečně každý druhý dům, což jen potvrzuje luxusnost tohoto letoviska.

Více nejenom o Kalámi se dočtete také v tomto článku na idnes.cz.

 

Na této mapce si pak můžete najít umístění Kalámi v rámci celého Korfu. Poloha města je zakraslena červeným kříkem, jako na pirátské mapě.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.