Sdílet na Facebooku

Agios Georgios

Agios Georgios je poměrně malá ale roztroušená obec na jihozápadním pobřeží ostrova. Zajímavostí je, že na Korfu je ještě jedna vesnice úplně stejného jména. Ta se ale nachází ve vnitrozemí v severozápadní části ostrova. Oba Svatí Jiří, jak se vesnice v překladu do češtiny jmenují, tak od sebe dělí víc jak 40 kilometrová vzdálenost.

Agios Georgios není sám o sobě žádnou výstavní obcí. Jedná se o malé město roztroušené v délce asi 2 kilometrů kolem hlavní silnice vedou blízko pobřeží. Směrem do vnitrozemí plynule ubývají domy a přibývají políčka a sady. Na konci zhruba po tři-čtvrtě kilometru už narazíte jenom na les. Jedná se tedy o takové typické dovolenkové městečko, které žije hlavně kolem hlavní třídy a které se skládá hlavně z turistických apartmánů a hotelů.

  

Dva největší hotelové komplexy Palm Beach a Sandy Beach se nacházejí na severu města. Hotely jsou poměrně rozsáhlé a skládají se z většího počtu nízkých budov.

Agios Georgios má také malý přístav, ve kterém můžou kotvit pouze čluny a menší lodě. Je zajímavé, že přímo ve městě moc pláží není. Pobřeží je zde totiž poměrně skalnaté a členité. Když je zde nějaké písčitá zátoka, tak obvykle jen velmi malá, na kterou se vejde jen pár lidí. V krajních částech obce ale začínají nádherné písčité pláže, které pokračují až daleko mimo obydlenou oblast.

Tady stojí za upozornění především Issos beach. Ta se táhne v délce přes 3 kilometry na sever od města (od zmíněných hotelových komplexů). Tato pláž je unikátní v tom, že se nachází sevřená mezi mořem a jezerem Korission, které je vzdálené cca 600 metrů ve vnitrozemí. Na tomto úzkém pruhu země je zcela unikátní pouštní krajina. Pláž zde postupně přechází v pouštní duny a naopak. Místy není vůbec žádná vegetace, jinde rostou jenom keře a sukulentní rostliny. Do toho ještě vykukují zajímavé erozí vrásčité skály. Zdejší pláž je proto turisty velmi oblíbena.

  

Na Issos beach se dá dostat buď přímo z Agios Georgios, na jehož severní straně začíná a nebo pomocí vlastní příjezdové silnice, která vede z obce Linia na hlavní silnici. Příjezdová cesta je zakončena poměrně velkým kruhovým parkovištěm, které bývá o hlavní sezónu dosti nacpané. Takže kdo plánuje vydat se sem autem a přitom si rád přispí, tak riskuje, že k vodě bude muset absolvovat ještě půl kilometru pěšky.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.