Sdílet na Facebooku

Acharavi na severu Korfu

Acharavi (řecky: Αχαράβη) je malá osada na samém severním pobřeží ostrova Korfu. Trvale zde žije kolem 700 obyvatel. Hlavní město ostrova Kerkyra je odtud vzdáleno 23 kilometrů vzdušnou čarou směrem na jih. Obec je velmi roztahaná a to v délce kolem 4 kilometrů podél pobřeží. Obec se nachází v dlouhé otevřené zátoce Rodas. Je odtud také krásný výhled na albánské pobřeží.

Velkou zajímavostí je, že zde byla osada již v době antiky. Jmenovala se Hebe, bohužel ale byla zničena již v roce 32 př.n.l římským císařem Octavianem. Nové Acharavi tak hned několikrát změnilo svojí podobu, svého původního významu už ale nedosáhlo.

Dnes se jedná o poměrně běžnou pobřežní obec. Centrum života tvoří hlavní silnice, která vede souběžně s pobřežím ve vzdálenosti asi 500 metrů. Kolem hlavní silnice je spousta obchůdků, taveren, ale samozřejmě i normálních domů a apartmánů. Směrem od této hlavní silnice se pak nejkratší možnou cestou rozbíhají odbočky směrem k moři. Většinou zde převládají soukromé vilky nebo nízké apartmány a bungalovy. Tedy žádné velké hotelové paneláky.

Pláž je zde velmi dlouhá, táhne se kolem celého města, a tvoří ji většinou sytě žlutý písek. Na druhou stranu je poměrně hodně úzká. Velkou atrakcí je také poměrně velký aquapark Hydropolys, který se nachází na východním konci obce.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.