Sdílet na Facebooku

Jak se cestuje po Korfu

Korfu je opravdu nádherný ostrov. Bylo by tak škoda se při dovolené zde uvelebit jen v jednom letovisku a zbytek ostrova nepoznat. Korfu není s délkou přibližně 60 kilometrů a šířkou 25 – 5 kilometrů ani nikterak malým, ani nikterak velkým ostrovem. Možností jak zde cestovat je hned několik, takže proč se na ně nepodívat blíže:

1. Autobusy

Na Korfu funguje stálá autobusová doprava, tu zajišťuje dopravní společnost K.T.E.L. Jezdí zde hned dva různé typy linek – modré (blue-line), které jezdí po hlavním městě Kerkyře a jeho nejbližším okolí, a dálkové zelené (green-line), které spojují město s ostatními lokacemi na ostrově. Jedinou nevýhodou je, že všechny spoje tak vedou přes hlavní město. To může dělat problém hlavně lidem, kteří chtějí navštívit nějaké jiné místo na Korfu a nebydlí zrovna v Kerkyře.

Pokud chcete použít autobus, nezbývá vám tak nic jiného, než právě jet do Kerkyry a teprve odtud zamířit k požadovanému cíli, možná proto zvažte další možnosti dopravy. Nicméně Kerkyra leží zhruba uprostřed ostrova, takže by to zas tak zásadní problém být neměl.

Co se týká označení zastávek, tak ty jsou značeny cedulí s jménem firmy K.T.E.L, která se však nachází jen v jednom směru (řidič vám však zastaví i na protější straně). Jízdní řády obsahují jen časový údaj o odjezdu z Kerkyry a příjezdu do cílového letoviska. Z toho vyplívá, že pokud chcete nastoupit na nějaké mezi-zastávce, musíte si časy odvodit sami. Dobré je však už od začátku počítat s časovými prodlevami. Pár minut řidiči autobusů nepovažují za žádné zpoždění. Vždy pečlivě si předem pečlivě nastudujte jízdní řád, protože do některých míst jezdí autobusy jen párkrát denně.

Další důležitou informací je že v dálkových autobusech (green-line) se lístky kupují ve voze, a to ne přímo u řidiče, ale u prodavače jízdenek, který cestuje s ním. Ten vám z bločků, jenž má u sebe, odtrhne lísteček v ceně vámi požadované trasy. Naše poslední upozornění se týká toho, že hlavně o vrchol turistické sezony bývají autobusy dost narvané.

2. Kolo, brusle po svých

Ta možnost tu sice je, ale hlavně o hlavní sezonu to není příliš pohodlné. Je zde velké vedro a také celkem slušný provoz na silnicích. Takže pokud se rozhodnete pro brusle nebo kolo, doporučujeme to spíše mimo hlavní sezonu a také je lepší si přivést svoje vlastní. Jinak krátké výlety po svých zvládnete určitě i o vrchol léta, ale je dobré si na výlet přivstat nebo naopak vyrazit až po poledni.

3. Půjčovny aut a motorek

Pokud na Korfu nepřijedete přímo vlastním autem na trajektu, je asi nejlepší možností jeho vypůjčení. Půjčit si auto nebo motorku je zde poměrně oblíbené, takže byste s hledáním půjčovny neměli mít žádný problém. Nejvíce vám můžeme doporučit si auto nebo motorku přímo půjčit na více dní, protože se tím cena výpůjčky značně sníží.

Pokud následně plánujete i výlet do vnitrozemí, tak určitě sáhněte po silnějším stroji. Silnice jsou zde často dost úzké a klikaté. Stejně tak byste na motorce nebo skůtru měli mít vždy nasazenou helmu, protože jinak riskujete nejenom vážný úraz, ale i tučnou pokutu.

 

1 Komentář

Pekny clanek, zaujalo me to jezdeni na bruslich, no v letovisku kolem hotelu mozna, ale jinak silnice v nekterych castech ostrova jsou celkem problemove i pro auto natoz na bruslich. Na Korfu jsme byli take a take jsem o tom napsal, pokud ctenari hledas dalsi informace pak muzes cist zde http://www.autovylet.cz/autem-po-reckem-ostrove-korfu/

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.